Museikon din Alba Iulia invită iubitorii de carte veche să viziteze expoziţia temporară „Comori bibliofile din secolele XV-XVI în patrimoniul Muzeului Naţional al Unirii Alba Iulia”, deschisă în 4 iunie
Lansare de carte la Cercul Militar
Luni, 24 februarie, de la ora 18:30, va fi lansat volumul „Regina Maria a României. Însemnări zilnice: 1932”, la Cercul Militar Național.
La evenimentul organizat de Fundația Calea Victoriei vor lua cuvântul Georgeta Filitti, istoric, traducător al volumului; Tudor Vișan-Miu, istoric, autorul notelor ediției, și Sandra Ecobescu, președintele Fundației Calea Victoriei. Intrarea este liberă, însă locurile sunt limitate, iar înscrierile se fac prin e-mail, la adresa contact@victoriei.ro. (A. D.)



.jpg)