Elevii de gimnaziu şi liceu mai pot interacţiona astăzi şi mâine cu reprezentanţi ai instituţiilor de învăţământ preuniversitar şi universitar din Bucureşti în cadrul celei de-a 27-a ediţii a Târgului Ed
Vacanţă pentru unii, cursuri pentru alţii
Elevii din București și alte 22 de județe (Ilfov, Bihor, Sălaj, Cluj, Timiș, Hunedoara, Caraș-Severin, Mehedinți, Gorj, Vâlcea, Olt, Argeș, Teleorman, Dâmbovița, Giurgiu, Prahova, Buzău, Călărași, Ialomița, Vrancea, Brăila și Vaslui) se vor întoarce luni la cursuri, după vacanţa de schi stabilită de inspectoratele şcolare judeţene.
În timp ce elevii din judeţele amintite vor începe luni modulul 4 de învăţare, elevii din alte 18 judeţe (Satu Mare, Maramureș, Arad, Dolj, Alba, Sibiu, Mureș, Suceava, Harghita, Brașov, Covasna, Neamț, Botoșani, Iași, Bacău, Galați, Tulcea și Constanța) vor intra în vacanţă. Următoarea vacanță, de primăvară, va fi la finalul modulului 4 şi coincide cu sărbătoarea Sfintelor Paști, 18-27 aprilie 2025. (O. N.)



.jpg)