În data de 25 iunie 2026, la Cantina socială „Sfânta Muceniță Filofteia” a Asociației Diaconia, filiala Sector 4, a avut loc un nou atelier în cadrul proiectului „Bătrânețe cu suflet de copil”, dedicat
Daruri la început de primăvară pentru doamne din Târgoviște
În prima zi de primăvară, marți, 1 martie 2022, cele 28 de ostenitoare de la Centrul eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviștei și cele 36 de bătrâne și 21 de angajate din cadrul azilului Asociației „Suflet pentru oameni” din Târgoviște au primit daruri, constând din flori și dulciuri, în semn de prețuire și omagiu, de la Sectorul social-filantropic al Arhiepiscopiei Târgoviștei. Acțiunea a avut loc cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Nifon, Arhiepiscopul Târgoviștei și Exarh patriarhal.



.jpg)