În data de 25 iunie 2026, la Cantina socială „Sfânta Muceniță Filofteia” a Asociației Diaconia, filiala Sector 4, a avut loc un nou atelier în cadrul proiectului „Bătrânețe cu suflet de copil”, dedicat
Preoţi şi credincioşi din Aiud au donat sânge
La Centrul de Transfuzie Sanguină Alba, aflat sub coordonarea directoarei dr. Ana Savu, a avut loc, joi, 31 martie, o nouă acţiune a campaniei „Donează sânge, salvează vieți”. Au luat parte 62 de persoane, preoți și credincioși din Protopopiatul Aiud, acţiunea fiind desfăşurată sub coordonarea părintelui protopop Ioan Bogdan. Acțiunea preoților și a credincioșilor din Protopopiatul Aiud se înscrie în seria activităților pro-viață derulate de Arhiepiscopia Alba Iuliei în „Luna pentru viață”.



.jpg)