Emisiunea de mărci poştale „Constantin Brâncuşi, 150 de ani de la naştere”, formată din două mărci poştale, o coliţă dantelată, un plic „prima zi”, două cărţi poştale maxime şi o mapă
Mii de copii la joacă în Palatul Parlamentului
Peste 30.000 de copii, părinți și bunici au vizitat joi, 1 iunie, Palatul Parlamentului, unde a fost organizată, ca în fiecare an, Ziua porţilor deschise, atât de către Senat, cât și de către Camera Deputaților.
La Senat, manifestările, la care au luat parte peste 10.000 de vizitatori, au inclus turul ghidat al instituției, evenimentul Senatul copiilor, dar și activități diverse în grădinile Senatului.
Şi Camera Deputaţilor şi‑a deschis porţile de Ziua Copilului, iar între orele 10.00 şi 17.00 instituţia a fost vizitată de aproximativ 21.000 de copii şi de însoţitori ai acestora, potrivit unei informări de presă. (C.Z.)


