Digitalizarea sănătății nu mai aparține viitorului, ci face deja parte din viața de zi cu zi. Programările online, consultațiile la distanță, aplicațiile pentru monitorizarea stării de sănătate, dosarele me
Muzica, terapie post-COVID
O metodă neobișnuită de recuperare după COVID-19 a femeilor însărcinate este utilizată de medicii de la Institutul Mamei și Copilului din Chișinău, relatează televiziunea TV8 din Republica Moldova. Viitoarele mămici care au avut o formă gravă a bolii sunt încurajate să cânte pentru ca plămânii lor să se refacă după această boală. Medicii spun că este o metodă bună pentru ca pacientele să-și umple plămânii cu oxigen. (I. M.)



.jpg)