La Biserica Parohiei „Sfânta Vineri” - Drumul Taberei din București a avut loc joi, 25 iunie, o ședință administrativă a clericilor din Protoieria Sector 6 Capitală. În cadrul întâlnirii a fost prezentat
Binecuvântare la Cristeștii Ciceului, Bistrița-Năsăud
Invitat de comunitatea parohială, Preasfințitul Părinte Benedict Bistrițeanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, a săvârșit Sfânta Liturghie la un Altar amenajat în curtea bisericii parohiale din Cristeștii Ciceului, Protopopiatul Beclean, județul Bistrița-Năsăud. În cuvântul de învățătură, ierarhul a evidențiat mila față de oameni a lui Dumnezeu. La final, preotul paroh Marius Crișan a mulțumit ierarhului, preoților și tuturor invitaților pentru participarea la Sfânta Liturghie.



.jpg)
