La Biserica Parohiei „Sfânta Vineri” - Drumul Taberei din București a avut loc joi, 25 iunie, o ședință administrativă a clericilor din Protoieria Sector 6 Capitală. În cadrul întâlnirii a fost prezentat
Bucurie pentru credincioşii vârstnici din Orăştie
Bucuria Învierii Domnului Iisus Hristos a fost adusă la credincioşii de la Centrul de vârstnici din Orăştie de Corul „Arhanghelii“ al Parohiei „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil“ Orăştie I, care au fost însoţiţi de cu protopopul Narcis Terchet. Corul a interpretat imne pascale, iar pr. Trechet i-a încurajat pe credincioşi, apoi le-a oferit mici daruri. Surpriza din partea vârstnicilor nu s-a lăsat aşteptată: o veterană de 88 de ani a recitat poezia „A venit din cer de sus“, impresionând auditoriul.



.jpg)
