Ziarul Lumina utilizează fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe Website-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile pentru a integra în acestea și în activitatea curentă a Ziarului Lumina cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe Website-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie. Prin continuarea navigării pe Website-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie. Nu uita totuși că poți modifica în orice moment setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.
x
×
Acasa Actualitate religioasă Știri Credincioşi din Avrig, voluntari într-o campanie de ecologizare

Credincioşi din Avrig, voluntari într-o campanie de ecologizare

Galerie foto (2) Galerie foto (2) Știri
Un articol de: Ștefan Mărculeţ - 09 Apr, 2021

Credincioși de la Biserica „Intrarea Domnului în Ierusalim” din Avrig, judeţul Sibiu, au participat la sfârşitul săptămânii trecute la campania „Împreună facem Avrigul curat!”, organizată de Primăria Avrig, împreună cu alţi parteneri.Sub deviza „Să facem curat în suflete, dar și în jurul nostru!”, credincioşii, coordonaţi de pr. Ovidiu Stroe, au ajutat municipalitatea la curăţenia de primăvară în jurul oraşului.


„Voluntarii parohiei noastre, împreună cu ceilalți voluntari au adunat peste 32 tone de gunoaie în încercarea de a face mai frumoasă zona în care locuim. Din partea parohiei noastre, copiii participanţi la activitate au primit dulciuri, iar ceilalţi voluntari au primit diplome de mulţumire în semn de recunoştinţă faţă de efortul depus pentru o cauză comunitară”, ne-a spus pr. Ovidiu Stroe.

 

Citeşte mai multe despre:   voluntar  -   ecologizare