La Biserica Parohiei „Sfânta Vineri” - Drumul Taberei din București a avut loc joi, 25 iunie, o ședință administrativă a clericilor din Protoieria Sector 6 Capitală. În cadrul întâlnirii a fost prezentat
Episcopul Ioan Mihălţan, pomenit în Oradea
La împlinirea a trei ani de la trecerea la cele veşnice a episcopului Ioan Mihălţan în 17 martie 2008, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Oradiei se oficiază slujbe de pomenire. Azi, 19 martie 2011, de pomenirea morţilor, la Catedrala episcopală "Învierea Domnului" din Oradea, începând cu ora 9:00, se va oficia slujba Parastasului, iar la Catedrala "Adormirea Maicii Domnului", Biserica cu Lună din Oradea, tot de la ora 9:00, va fi săvârşită o slujbă de pomenire.
(Pr. Cristian Rus)



.jpg)
