La Biserica Parohiei „Sfânta Vineri” - Drumul Taberei din București a avut loc joi, 25 iunie, o ședință administrativă a clericilor din Protoieria Sector 6 Capitală. În cadrul întâlnirii a fost prezentat
Praznicul Botezului Domnului la Zalău
La praznicul Botezului Domnului, Preasfințitul Părinte Petroniu, Episcopul Sălajului, a săvârșit Sfânta Liturghie, apoi a oficiat slujba Aghesmei Mari la Parohia „Pogorârea Sfântului Duh” din Zalău. Credincioșii au fost stropiţi cu Agheasmă Mare, au sărutat sfânta cruce și au primit anaforă. La final, ierarhul a acordat parohului Claudiu-Traian Nechita, consilierul social-filantropic al eparhiei, „Crucea sălăjană”.



.jpg)
