„În vremea aceea mergea Iisus într-o zi de sâmbătă printre semănături, iar ucenicii Lui au flămânzit și au început să smulgă spice și să mănânce. Văzând aceasta, fariseii au zis Lui: Iată, ucenicii
Hram la metocul chiriarhal de la Valea Budului
Credincioşii sunt aşteptaţi astăzi, 22 iulie, în ziua de prăznuire a Sfintei Mironosiţe şi întocmai cu Apostolii, Maria Magdalena, să participe la sărbătoarea hramului paraclisului de la Mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului“ de la Valea Budului.
Din încredinţarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Ioachim, pelerinii beneficiază de transport gratuit din municipiul Bacău, prin autobuzele care vor pleca la ora 8.00 de la Biserica „Sf. Dumitru“ - Narcisa şi ora 8.05 de la Biserica „Sf. Nicolae“.



.jpg)