„În vremea aceea mergea Iisus într-o zi de sâmbătă printre semănături, iar ucenicii Lui au flămânzit și au început să smulgă spice și să mănânce. Văzând aceasta, fariseii au zis Lui: Iată, ucenicii
Activităţi filantropice în Arhiepiscopia Râmnicului
În Arhiepiscopia Râmnicului au continuat acțiunile social-filantropice inițiate de către pr. Nicolae Dorin Buda, inspector coordonator al Biroului eparhial de catehizare a romilor din Arhiepiscopia Râmnicului, în parteneriat cu Parohia „Toți Sfinții” din Râmnicu Vâlcea, prin care au fost dăruite haine și alimente, donate de către enoriașii parohiei, familiilor de romi din localitatea Ionești şi Lungeşti. La această acțiune a participat și liderul județean al romilor, Alexandru Diamant.



.jpg)