Preasfințitul Părinte Timotei Prahoveanul, Episcop‑vicar al Arhiepiscopiei Bucureștilor, a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie la Catedrala Patriarhală din București în Duminica a 3‑a după Rusalii, a
Slujiri arhiereşti în Mitropolia Banatului
În Duminica a III-a din Postul Mare, a Sfintei Cruci, Înalt Preasfinţitul Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, va sluji la Mănăstirea Arad-Gai. Preasfinţitul Părinte Lucian, Episcopul Caransebeşului, va fi prezent în mijlocul credincioşilor din Parohia Glimboca, Protopopiatul Caransebeş, iar Preasfinţitul Părinte Paisie Lugojanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei, va oficia Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie la Catedrala mitropolitană "Sfinţii Trei Ierarhi", din Timişoara. (George Giurgiu)



.jpg)
