Preasfințitul Părinte Sofronie, Episcopul Oradiei, a participat, în 24 iunie, la Dumnezeiasca Liturghie săvârșită în catholiconul Mănăstirii Izbuc, biserica mare a așezământului monahal. În cuvântul de
Ziua Internaţională a Vârstnicilor, marcată în Protopopiatul Urziceni
Protopopiatul Urziceni, cu sprijinul lui Constantin Sava, primarul municipiului Urziceni, a organizat marţi, 4 octombrie, la clubul pensionarilor din comunitate un eveniment dedicat Zilei Internaţionale a Persoanelor Vârstnice. În deschiderea evenimentului primarul Constantin Sava şi părintele diacon Berbec Aurel, secretarul Protopopiatului Urziceni, au adresat un cuvânt de bun venit şi au felicitat sărbătoriţii. Cei 80 de participanţi la eveniment s-au bucurat de o agapă frăţească oferită de primărie şi de câte un pachet alimentar oferit din partea Protopopiatului Urziceni.



.jpg)
