În data de 25 iunie 2026, la Cantina socială „Sfânta Muceniță Filofteia” a Asociației Diaconia, filiala Sector 4, a avut loc un nou atelier în cadrul proiectului „Bătrânețe cu suflet de copil”, dedicat
Vestea Nașterii Domnului în Secția de Pediatrie a Spitalului Onești
În ziua praznicului Nașterii Domnului, imediat după Sfânta Liturghie, părintele slujitor al capelei Spitalului Municipal „Sfântul Ierarh Luca al Crimeei” din Onești, pr. Petrică Cuibar, a împărțit daruri copiilor internați în Secția de Pediatrie a spitalului, aducând astfel vestea Nașterii Domnului copiilor care au rămas internați în spital de sărbători.
De daruri s-au bucurat și copiii care au fost prezenți la Sfânta Liturghie în capela spitalului. (S.D.)



.jpg)