„În vremea aceea, văzând Iisus mulțimile, I s-a făcut milă de ele, pentru că erau necăjite și rătăcite ca niște oi care n-au păstor. Atunci a zis ucenicilor Lui: Secerișul e mult, dar lucrătorii sunt
Sala de ședințe a Protopopiatului Arad a fost sfințită
Înaltpreasfințitul Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, a sfințit sala de ședințe a Oficiului protopopesc Arad. Sala are o capacitate de peste 100 de locuri și a fost amenajată prin implicarea protopopului Flavius-Axente Petcuț. Lucrările au fost finanțate din fondurile parohiilor din Protopopiatul Arad și din fondurile Oficiului protopopesc. Sala este destinată întrunirilor semestriale ale preoților din Protopopiatul Arad, ședințelor administrative organizate la nivel de protopopiat și va putea găzdui și alte manifestări cultural-teologice și bisericești.



.jpg)