În vremea aceea, venind Iisus în casa lui Petru, a văzut pe soacra acestuia zăcând, cuprinsă de friguri. Și S-a atins de mâna ei și au lăsat-o frigurile, iar ea s-a ridicat și Îi slujea Lui. Și,
Nou paroh la Bogata de Sus, Dej
Credincioşii din Parohia Bogata de Sus cu Filiala Calna, Protopopiatul Dej, şi-au primit noul paroh, pr. Ionuţ Rodilă, după Sfânta Liturghie oficiată de protopopul Ioan Buftea.
Această parohie a avut 15 preoţi, ultimul fiind părintele Gabriel Moldovan care a slujit aici 11 ani şi care s-a transferat la Parohia Luna din Protopopiatul Turda. În urma examenului susţinut la Centrul Eparhial din Cluj-Napoca, părintele Ionuţ Rodilă a primit postul de paroh. Protopopul i-a înmânat noului paroh Sfânta Evanghelie, Sfânta Cruce şi cheia bisericii.



.jpg)