„Deoarece mulți au încercat să alcătuiască o istorisire despre faptele deplin adeverite între noi, așa cum ni le-au lăsat cei ce le-au văzut de la început și au fost slujitori ai Cuvântului, am găsit și
Ședința cercurilor misionare clujene
Cele trei cercuri misionar-pastorale din Cluj-Napoca s-au întâlnit în ședință comună marți, 25 octombrie, la Biserica „Înălțarea Domnului” pentru a pune la punct programul Întâlnirii Tinerilor Ortodocși din Municipiu. Evenimentul ar urma sa aibă loc în luna decembrie, potrivit părintelui protopop Gheorghe Braica. În cadrul ședinței celor trei cercuri misionar-pastorale s-au discutat și alte aspecte ale activității preoților, cum ar fi creativitatea în activitatea predicatorială.



.jpg)