„În vremea aceea mergea Iisus într-o zi de sâmbătă printre semănături, iar ucenicii Lui au flămânzit și au început să smulgă spice și să mănânce. Văzând aceasta, fariseii au zis Lui: Iată, ucenicii
Şedinţa preoţilor din Protopopiatul Cluj II
Preoţii din cadrul Protopopiatului Cluj II s-au întâlnit în cadrul unei şedinţe de început de an, în biserica parohiei clujene „Înălțarea Domnului”. La începutul întâlnirii a fost oficiată o slujbă de Te-Deum, apoi, invitatul special, academicianul Mihai Bărbulescu, membru corespondent al Academiei Române, directorul Accademia di Romania din Roma și director al Institutului de Studii Clasice al Universităţii Babeş-Bolyai, a ţinut o conferinţă. La final, protopopul de Cluj II, Gheorghe Braica, a făcut o serie de comunicări de ordin administrativ.



.jpg)