„În vremea aceea Iisus a poruncit ucenicilor Lui să nu spună nimănui că El este Hristos. De atunci a început Iisus să spună ucenicilor Lui că El trebuie să meargă la Ierusalim și să pătimească multe de
Sfânta Liturghie în limbaj mimico-gestual
În baza unui protocol de colaborare între Episcopia Devei și Hunedoarei și Asociația Națională a Surzilor din România – Filiala Hunedoara, în Parohia „Nașterea Maicii Domnului” din Deva, la Sfânta Liturghie au participat 40 de persoane cu deficiențe de auz, care s-au bucurat de cuvântul lui Dumnezeu prin transpunerea în limbaj mimico-gestual de către preotul Petru Hașegan, însoțitorul grupului venit din Alba Iulia.
La sfârșitul slujbei, pr. Sorin Popescu a mulțumit preotului Petru Hașegan pentru bunăvoința de la sluji Sfânta Liturghie în limbajul mimico-gestual. După Sfânta Liturghie a urmat o agapă frățească.



.jpg)