Anul trecut, în România trăiau 3,46 milioane de persoane în sărăcie relativă, adică în gospodării al căror venit disponibil era sub 2.036 lei/lună de persoană, arată Institutul Naţional de Statistică
Aglomerație pe Aeroportul Henri Coandă
Creşterea estimată a numărului de pasageri pe fluxul de plecări, de până la 100% faţă de perioada anterioară, a impus măsuri de sporire a capacităţii de procesare la Aeroportul Henri Coandă, precum deschiderea tuturor ghişeelor de check-in, ca şi a tuturor filtrelor de control de securitate şi de control paşapoarte, informează CN Aeroporturi Bucureşti.
„Cele mai multe aeroporturi europene şi din întreaga lume se confruntă în această perioadă cu o situaţie similară, perioada sărbătorilor de iarnă fiind una în care, tradiţional, oamenii călătoresc mai mult”, precizează compania. (C. Z.)



.jpg)