Comisia Europeană a adoptat un Plan de acţiune privind îngrăşămintele, care include sprijin financiar urgent pentru fermieri, mai multă flexibilitate prin Politica Agricolă Comună, consolidarea
Trafic rutier închis pe DN1, la intrarea în Sinaia
Traficul rutier va fi închis pe DN1 la intrarea în Sinaia în noaptea de joi spre vineri, în intervalul orar 02.00 - 03.00, informează un comunicat de presă transmis de IJP Prahova.
Circulaţia rutieră va fi întreruptă pentru executarea unor lucrări de construcţie la o pasarelă pietonală. Reprezentanţii IJP Prahova recomandă conducătorilor auto să-şi planifice din timp călătoriile ţinând cont de executarea acestor lucrări, să folosească rute alternative şi să respecte indicaţiile poliţiştilor rutieri aflaţi în zonă.



.jpg)