Centrul social-cultural din cadrul Mănăstirii Neamț a găzduit cea de-a doua ediție a Simpozionului Internațional „Teologie și mărturie creștină în dialog”. Evenimentul a fost organizat în perioada 1-3 iunie de Facultatea de Teologie Ortodoxă „Sfântul Dumitru Stăniloae”, în parteneriat cu Arhiepiscopia Iașilor, Primăria Municipiului Iași, Seminarul Teologic „Veniamin Costachi” și Asociația Studenților și Absolvenților de Teologie Ortodoxă - Asistență Socială Iași.


