În jur de 30 de masteranzi din anul I ai secției „Spiritualitate creștină și viață sănătoasă” de la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul” din București au vizitat recent Palatul
Acțiune de donare de sânge la Focșani
Elevi de la Liceul cu Program Sportiv din Focșani au marcat Centenarul Unirii României cu Basarabia într-un mod inedit, printr-o nouă acțiune de donare de sânge. Activitatea, desfășurată la Centrul de Transfuzie Sanguină Vrancea, face parte din campania „Donăm sânge sportiv” a liceului din Focșani, care a început în anul 2016.
„Toți participanții la acțiunea de donare de sânge au fost încredințați de necesitatea implicării mai active în viața aproapelui, în special, în această perioadă”, ne-a spus pr. George-Marian Lățcan, profesor de religie la Liceul cu Program Sportiv din Focșani și coordonatorul campaniei de donare de sânge.






.jpg)
