La Biserica Parohiei „Sfânta Vineri” - Drumul Taberei din București a avut loc joi, 25 iunie, o ședință administrativă a clericilor din Protoieria Sector 6 Capitală. În cadrul întâlnirii a fost prezentat
Binecuvântare arhierească la Ungurei, Protopopiatul Sebeș
Înaltpreasfințitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Alba Iuliei, a fost prezent marţi, 21 septembrie, în Parohia Ungurei, Protopopiatul Sebeș, unde a săvârșit slujba de binecuvântare a casei parohiale, ca urmare a lucrărilor de restaurare și înfrumusețare efectuate în decursul ultimilor cinci ani. Conform Arhiepiscopiei Alba Iuliei, la finalul slujbei, în semn de prețuire pentru activitatea pastoral-misionară și administrativ-gospodărească, preotul paroh Vasile Dănilă a fost hirotesit întru iconom.



.jpg)
