La Biserica Parohiei „Sfânta Vineri” - Drumul Taberei din București a avut loc joi, 25 iunie, o ședință administrativă a clericilor din Protoieria Sector 6 Capitală. În cadrul întâlnirii a fost prezentat
Întâlnirea Tinerilor Ortodocși din Moldova
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei, Departamentul misiune pentru tineret al Arhiepiscopiei Iașilor organizează cea de a patra ediție a evenimentului „Întâlnirea Tinerilor Ortodocși din Moldova” (ITOM), în perioada 26-28 august 2024.
La eveniment sunt așteptați 1.500 de tineri din Arhiepiscopia Iașilor (județele Iași, Botoșani și Neamț), Arhiepiscopia Romanului și Bacăului, Episcopia Hușilor, Republica Moldova (Arhiepiscopia Chișinăului, Episcopia de Bălți, Episcopia Basarabiei de Sud) și Ucraina (Mitropolia Cernăuților și Bucovinei).
Tema acestei ediții se intitulează „Ce pot face pentru vindecarea aproapelui meu?”



.jpg)
