La Biserica Parohiei „Sfânta Vineri” - Drumul Taberei din București a avut loc joi, 25 iunie, o ședință administrativă a clericilor din Protoieria Sector 6 Capitală. În cadrul întâlnirii a fost prezentat
Persoane cu dizabilităţi în pelerinaj la Mănăstirea Râmeţ
Un grup de 11 persoane cu dizabilităţi de la Centrul Sfantul Meletie al Asociaţiei Filantropia Ortodoxă Alba Iulia, au plecat joi, 26 august, într-un pelerinaj de câteva zile la mănăstirea Râmeţ, informează reintregirea.ro. Această acţiune se înscrie în seria activităţile de socilizare pe care Centrul Sfântul Meletie le organizează periodic pentru a veni în sprijinul persoanelor cu dizabilităţi.



.jpg)
