„Zis-a Domnul către ucenicii Săi: Toate Mi-au fost date de către Tatăl Meu și nimeni nu cunoaște pe Fiul, decât numai Tatăl, nici pe Tatăl nu-L cunoaște nimeni, decât numai Fiul și cel căruia va voi Fiul
Seară duhovnicească pentru tinerii din Caransebeș
Membri ai Asociației Tinerilor Ortodocși Români (ATOR) filiala Caransebeș au organizat, la demisolul Catedralei Episcopale „Învierea Domnului”, o seară duhovnicească cu tema „Rolul duhovnicului în viața unui tânăr”, având ca invitat pe pr. prof. Petru Pantiș de la Facultatea de Teologie din Sibiu. În deschiderea evenimentului, părintele Gheorghe Tistu alături de Corul Catedralei Episcopale „Învierea Domnului” au cântat pricesne specifice Postului Mare. (Anastasia Chereș)



.jpg)