Vara și-a intrat deplin în drepturi și ne arată acest lucru inclusiv termometrele. Temperaturile ridicate vin odată cu creșterea intensității radiațiilor ultraviolete. Transpirăm mai mult și ne bronzăm, pro
Din 2015, transplant de pancreas la Spitalul „Sfânta Maria“
Ministrul sănătăţii, Nicolae Bănicioiu, a anunţat, săptămâna trecută, că începând din 2015 vor fi efectuate la Spitalul „Sfânta Maria“ din Capitală primele operaţii de transplant de pancreas. Ministrul a spus că acest lucru este o confirmare a faptului că România s-a clasat pe locul al doilea în Europa la proceduri de transplant şi număr de donatori, în 2013, informează Agerpres.



.jpg)