Elevii de gimnaziu şi liceu mai pot interacţiona astăzi şi mâine cu reprezentanţi ai instituţiilor de învăţământ preuniversitar şi universitar din Bucureşti în cadrul celei de-a 27-a ediţii a Târgului Ed
Noi medalii la olimpiadele internaționale
Lotul României a obţinut o medalie de aur şi două premii speciale, prin Ionuţ Stan de la Liceul Teoretic Internaţional de Informatică din Bucureşti, precum și patru medalii de argint la Olimpiada Internaţională de Fizică - IPhO, desfăşurată la Paris, a informat Ministerul Educaţiei.
Aceeași sursă mai menționează obținerea de către România a două medalii de bronz și două mențiuni la Olimpiada Internațională de Biologie (Filipine), precum și a șase medalii (una de aur și cinci de bronz) și a două mențiuni la Olimpiada Internațională de Lingvistică (Taiwan). (C.Z.)



.jpg)