Emisiunea de mărci poştale „Constantin Brâncuşi, 150 de ani de la naştere”, formată din două mărci poştale, o coliţă dantelată, un plic „prima zi”, două cărţi poştale maxime şi o mapă
Ghişeu unic on-line, realizat de Poliţia Capitalei
Poliţia Capitalei a realizat un ghişeu unic on-line, unde cetăţenii pot afla informaţii necesare pentru înmatricularea vehiculelor, de unde să-şi ridice actul de identitate şi de ce documente au nevoie pentru obţinerea acestuia, cum pot obţine cetăţenia română etc.
"Răspunzând comandamentului social, am creat pe site-ul Poliţiei Capitalei un ghişeu unic on-line care oferă informaţii de interes public, de la Direcţia Permise de Conducere şi Înmatricularea Vehiculelor, Evidenţa Persoanelor, Oficiul Român pentru Imigraţii şi Direcţia Generală de Paşapoarte", a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Capitalei, Christian Ciocan. Site-ul mai cuprinde informaţii de la Direcţia Rutieră a Capitalei, referitoare la legislaţie sau la locul de unde pot fi recuperate maşinile ridicate.


