Un procent de 66% dintre şoferi declară că se simt în siguranţă în trafic, cea mai ridicată valoare înregistrată până în prezent şi cu 9% mai mult comparativ cu 2022, potrivit unui studiu realizat de Cult
Slujbe pentru studenţi în Germania
Agenţia Municipală pentru Ocuparea Forţei de Muncă Bucureşti anunţă organizarea selecţiei pentru studenţii care doresc să lucreze în Germania pe perioada vacanţei de vară, adică minimum două luni, potrivit unui comunicat al instituţiei.
Pot participa studenţii care au cunoştinţe bune sau foarte bune de limba germană. Pentru anul 2018, sunt disponibile 50 de posturi în domeniul hotelier-gastronomic, în gastronomia fast-food, în producţia industrială şi în domeniul serviciilor. Înregistrarea se va desfăşura în perioada 15 ianuarie - 9 februarie 2018.



.jpg)