Un fragment din moaștele Sfântului Mare Mucenic și Tămăduitor Pantelimon a fost dus spre închinare miercuri, 11 decembrie, la Spitalul Clinic de Psihiatrie „Prof. Dr. Alexandru Obregia” din Capitală. Cinstitele moaște au fost aduse de la Spitalul Clinic „Dr. Ion Cantacuzino” de părintele Alin Gabriel Nica, coordonatorul preoților de caritate din Arhiepiscopia Bucureștilor, la inițiativa părintelui Florin Ciprian Petre, slujitor la biserica instituției medicale amintite. Cu această ocazie, clericii au binecuvântat cu apă sfințită secțiile, personalul medical și pacienții internați în spital.


