Îmi amintesc cu nostalgie de perioada studenției, când abia așteptam să particip la slujba Canonului Sfântului Andrei Criteanul din săptămânile întâi și a cincea ale Postului Mare. Atât de impresionată
Şcoli şi grădiniţe de vară
Primăria Sectorului 3 a dat startul înscrierilor la şcolile şi grădiniţele participante la programele educaţionale de vară, informaţii detaliate fiind disponibile pe platforma găzduită pe site-ul primarie3.ro. Pe raza sectorului 3 sunt 20 de unităţi de învăţământ care participă în perioada iulie-august la programele educaţionale „Grădiniţa de vară” şi „Şcoala de vară” finanţate de Primăria Sectorului 3.
În total, aproximativ 7.000 de copii (antepreşcolari, preşcolari şi şcolari) vor putea participa la activităţile educaţionale, sportive şi culturale. Înscrierea copiilor se face pe o platformă dedicată, iar pentru a fi validă aplicarea este necesar ca părinţii să încarce mai multe documente ce pot fi consultate pe site-ul administraţiei locale. (O.N.)


