Preasfințitul Părinte Benedict, Episcopul Sălajului, a săvârșit slujba Vecerniei în Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului” din Zalău, duminică seară, 14 iunie, cu prilejul premierii elevilor care au obținut rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare de Religie. La slujbă au participat elevii premiați, profesorii îndrumători, părinți, reprezentanți ai Inspectoratului Școlar Județean Sălaj și credincioși din oraş. La finalul Vecerniei, Preasfințitul Părinte Benedict a săvârșit slujba de hirotesie întru duhovnic pentru șase preoți din Episcopia Sălajului.


