Lucrările Simpozionului naţional de teologie „Constantin Brâncoveanu şi contribuţia lui la sporirea patrimoniului cultural, educaţional, spiritual şi social-filantropic al Ţării Româneşti în contextul european al veacului al XVIII-lea” s-au încheiat ieri la Palatul Patriarhiei din Bucureşti. Referatele prezentate la congres de către profesori, istorici şi specialişti vor fi publicate într-un volum, constituind o bază importantă de documentare pentru cei interesaţi de istorie, şi în special de epoca brâncovenească.


