În parohia ialomițeană „Sfântul Sava”-Săveni s-a desfășurat, în perioada 28-31 iulie, cea de-a 4-a ediție a „Taberei din pridvorul satului”, cu sprijinul financiar al Consiliului Județean Ialomița. La eveniment au participat peste 260 de tineri din localitate, dar și din zonele limitrofe, ne-a transmis Emilian-Florentin Gică. În mijlocul lor au fost prezenți pr. Georgian Toader și pr. Florin Jugănaru, slujitori la această parohie, precum și o numeroasă echipă de voluntari.


