Universitatea Naţională de Arte din Bucureşti deschide, pentru prima dată, publicului Pinacoteca instituţiei şi noua Bibliotecă, care reunesc lucrări de patrimoniu, documente istorice, piese asociate lui
Desene de sculptori
La Galeria Simeza din București a fost vernisată expoziția „Desene de sculptori”, în cadrul evenimentului „Luna Brâncuși”. Expun: Alina Aldea, Eugen Bârzu, Mihaela Boeru, Dinu Câmpeanu, Dumitru Cojocaru, Reka Csapo-Dup, Darie Dup, Elena Bobi Dumitrescu, Radu Dumitru, Raluca Ghideanu, Gheorghe Iliescu-Călinești, Ionel Istoc, Venus Mateescu, Ioan Medruț, Elena Nuca, Neculai Păduraru, Adrian Pârvu, Nicolae Popa, Constantin Popovici, Silvia Radu, Elena Scutaru, Marcel Scutaru, Nicolae Stoica, Florica Tănase, Carmen Tepșan, Mihai Ungureanu, Șerban Vrăbiescu. Expoziţia durează până la sfârșitul lunii februarie.



.jpg)