Datele unui Eurobarometru privind impactul ecranelor şi reţelelor sociale asupra sănătăţii mintale a tinerilor arată că 44% dintre adolescenţii din România consideră că petrec prea multe ore în faţa
Doi români răniți ușor în Spania
În accidentul feroviar petrecut duminică în regiunea Cordoba, Spania, soldat cu 40 de victime, au fost răniţi uşor doi cetăţeni români, a precizat Ministerul Afacerilor Externe. Reprezentanţii Consulatului României la Sevilla au comunicat telefonic cu cele două persoane, care au confirmat că se află în afara oricărui pericol. Preşedintele Nicuşor Dan a transmis condoleanţe, luni, poporului spaniol şi regelui Felipe pentru victimele tragicului accident. (C.Z.)



.jpg)