În Duminica a treia după Pogorârea Sfântului Duh, Duminica Sfinților Athoniți, Parohia Oradea-Nufărul a găzduit cea de-a șasea ediție a proiectului „Biserica susține performanța”, inițiativă a Episcopiei Oradiei. La Biserica „Sfântul Cuvios Ioan Iacov Hozevitul” au participat peste 200 elevi, profesori, preoți, părinți și bunici, iar în centrul manifestării s-au aflat 50 de elevi performeri ai școlii, care au încheiat anul școlar 2025-2026 cu media generală 10,00.


