Voluntarii de la Paraclisul Catedralei Naționale au organizat vineri, 7 noiembrie, o nouă acțiune din cadrul campaniei „Prevenție și educație pentru sănătate”. Activitatea s-a desfășurat la Școala Gimnazială Drăgănești din județul Prahova și a vizat peste 130 de elevi. Copiii au avut ocazia să învețe de la voluntari cum să adopte un stil de viață sănătos, noțiuni de igienă generală, cum să recunoască și să gestioneze situațiile de bullying, să înțeleagă importanța igienei orale și să acorde primul ajutor.


